Bieg po radość

3

Nasza szkoła po raz trzeci zorganizowała konkurs „Bieg po radość”, by wspólnie uczcić wspomnienie św. Jana Bosko. W tym roku 31 stycznia wypadło w czasie ferii, dlatego konkurs odbył się z opóźnieniem, 15 lutego.

 

Siostra dyrektor Ewa Wolska wraz z panią Kasią Gendasz – główną organizatorką konkursu powitała uczestników i powiedziała, że najważniejszym celem spotkania jest dzielenie się radością i przybliżenie wszystkim postaci ks. Jana Bosko.

Na każdą z drużyn czekał pokój zagadek. Dzieci wraz z opiekunem musiały na starcie odgadnąć, który escape room jest ich, np. Sprawiedliwość, Zrozumienie czy Akceptacja. Przy każdej klasie stał tzw. anioł stróż, który mówił, od czego zacząć i po wejściu drużyny do środka zamykał drzwi. Dzieci wraz z opiekunem miały odnaleźć klucz do nich ukryty w klasie. Prowadziły do tego kolejne zagadki. Do odkrycia było m.in. hasło z krzyżówki, smak napoju, tekst z Pisma św., a na końcu lokalizacja klucza. Drużyna mogła skorzystać z podpowiedzi anioła stróża, jeśli nie umiała rozwiązać któregoś z zadań.

Podczas obrad jury młodzież ze szkoły salezjańskiej zaprosiła gości do wspólnych tańców integracyjnych. Nie zabrakło również poczęstunku.

Najlepszą drużyną okazali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 4 z Bielawy. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Dzierżoniowa, a trzecie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9. Do zwycięzców trafiły upominki, dyplomy i słodycze, a także nagrody rzeczowe dla całej szkoły: piłka, paletki do tenisa stołowego oraz gra Jenga. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz słodki upominek.

Dziękujemy wszystkim szkołom za przybycie i wspaniałą zabawę. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok i będziemy się bawić równie dobrze.

Zdjęcia pochodzą ze strony Świdnickiego Gościa Niedzielnego.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 2
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 3
 • 30
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9